Anotace

Panelová diskuse: Měnící se role produktového managementu - Myšlenky a strategie z praxe

Jen málo lidí na světě mělo příležitost pozorovat a dokonce se účastnit řízení a vývoje produktů v předních světových společnostech, než hosté a panelisté naší konference. Joe Justice, Jochen Krebs a Martin Matouš přinášejí odlišné, ale neocenitelné pohledy neustále se měnící svět produktového vedení. Jak k produktovému managementu přistupuje většina úspěšných firem na naší planetě? Jak se za více než 20 let podařilo posunout agilní devops? Co bude za deset let jinak? A měli bychom se k naší organizaci také chovat jako k produktu? Otevřete svou mysl a očekávejte neočekávané při poslechu této diskuse zkušených veteránů v oblasti produktů a Agilního přístupu. A nenechte si ujít příležitost ovlivnit diskusi ve Slidu.

 

Moderují: Rastislav Duriš, Jiří Tůma

Joe Justice

Joe Justice je světově uznávaným konzultantem v oblasti agilního vývoje produktů a organizační agility, zejména v automobilovém průmyslu. Spolupracoval například s Billem Gatesem (Microsoft), Jeffem Bezosem (Amazon), společnostmi Boeing, Google a Toyota. V roce 2020 vedl agilní program ve společnosti Tesla pro Elona Muska. Je autorem knihy Scrum Master, která vyšla v 7 jazycích, a v současné době působí jako globální školitel certifikovaného přístupu #JoeDX, který je směsicí filozofie, obchodních technik, prvků firemní kultury nebo modelu fungování používaného v Muskových firmách. Jeho vášeň pro inženýrství vyústila v roce 2011 v založení celosvětově úspěšné společnosti WIKISPEED, která se zabývá výrobou automobilů. Joe je také řečníkem TED a přednášel například na Harvardu, Oxfordu a Kalifornské univerzitě v Berkeley.

Joe Krebs

Joe je tvůrcem programu Agile Kata a certifikačního programu www.agilekata.pro. Je celoživotním učitelem, moderátorem uznávaného podcastu www.Agile.FM, autorem knihy Agile Kata a certifikovaným trenérem, který certifikuje Scrum Mastery, agilní kouče a lídry. Jeho rukama prošly tisíce profesionálů po celém světě. Jeho snaha pomáhat organizacím přejít na nové způsoby práce a agilní myšlení přímo souvisí s vytvořením knihy Agile Kata, univerzálního přístupu v agilním řízení změn. V roce 2009 Joe založil společnost Incrementor, agilní poradenskou a školicí společnost se sídlem v New Yorku. Tři roky po sobě se Incrementor dostal na prestižní seznam INC 5000. Společně s Joem Justice pomáhají stále většímu počtu globálních společností urychlit nejen samotný vývoj produktů, ale zapojit do obchodních inovací celou společnost.

Martin Matuš

Martin je produktovým ředitelem v pražské pobočce společnosti Productboard.
Je zodpovědný za produktové týmy, které zajišťují, aby organizace všech velikostí mohly produktivně spolupracovat na vývoji digitálních produktů v Productboardu a hladce jej integrovat do svého stávajícího ekosystému nástrojů a procesů. Během posledních čtyř let ve společnosti Productboard pomáhal vyvíjet naše první API, experimentoval s uživatelskými zkušenostmi z testování, pracoval na řešeních, která umožňují uživatelům lépe porozumět potřebám zákazníků, a budoval nové produktové týmy. Mimo práci Martin rád vaří vlastní pivo a hledá lidi, kteří mají dost odvahy ho pít.

Rastislav Duriš

Rasťo je facilitátor a organizační psycholog, který se specializuje na lidskou stránku, Agile a systematický přístup k rozvoji organizací. Lídry a týmy učí samořízení a decentralizaci. Do ČR přináší globální přístupy na podporu organizačních transformací, jak Raketový model týmové práce, Management 3.0, Gamestorming, BetaCodex Network, Lean Change Management či Liberating Structures. Ve své konzultační a tréninkové praxi nejčastěji spolupracuje se Scrum mastery, agilními kouči a projektovými) manažery.

Jiří Tůma

Jiří se věnuje produktům bezmála 15 let. Přestože začínal s B2C produkty (AVG), v B2B je „doma“ (Y Soft, GoodData, DataWeps / Heureka). Nyní s Invicti pomáhá AppSec týmům efektivněji zabezpečovat aplikace. Ve volném čase se věnuje nejvzácnějším „produktům“: rodině, přírodě (zahradě) a hudbě.