ANOTACE

Jak na performance produktu a efektivitu týmů

Performance, metriky, data. Jak s nimi pracovat a jak je využívat ke zdokonalování produktů a zvyšování efektivity týmu. Jsou nějaké základní metriky, které lze použít vždy a u všech a je to vždy chaos nebo s nimi lze pracovat i systematicky a efektivně? S kým se o nich pak bavit…kdo je to vlastně stakeholder a házíme všechny na jednu hromadu nebo ne? Co když mám stakeholderů spoustu? Mohu si v tom udělat systém a poznat, kteří z nich jsou pro mě ti hlavní a měl bych se jim více věnovat?

Lukáš se s vámi podělí o zkušenosti z České spořitelny a ve větším detailu nastíní i další činnosti, které by si měl každý Product Owner osvojit a měly by být jeho denním chlebem.

Lukáš Míka

Lukášova cesta od profesionálního fotbalisty až po leada depozitních a investičních produktů byla poměrně pestrá. Od prodejce životního pojištění, přes prodavače plastových střech, doručovatele balíků do České spořitelny, která mu pomohla se uplatnit v tom v kde má talent. Kolem rozvoje produktů se točí už pár let z různých úhlů pohledu. Začal jako product owner rozvíjející životní pojištění a všechny procesy kolem něj. Následně pomáhal ostatním POs jako area lead hledat cesty k tomu jak být lepší, efektivnější a nastavovat principy produktového vývoje cross celou organizaci až k dnešní více manažerské roli, kde se 4 týmy rozvíjí veškeré depozitní a část investičních produktů, procesů pro klienty a bankéře České spořitelny.