ANOTACE

Navigujte svůj produkt k cílům: O tvorbě efektivních produktových roadmap

O roadmapách se mluví často, a většina lidí i ví co to je. O něco méně lidí ví, jak by měla dobrá roadmapa vypadat. Nicméně velmi málo lidí umí dobrou roadmapu sestavit. Často se můžeme setkat s tím, že se produktové týmy snaží přidat do produktu co nejvíce nových features. Anebo s tím, že se do produktu dává vše, co požaduje “ten nový důležitý zákazník”. Oba tyto přístupy (a hromady dalších) jsou nicméně cesta do pekel. Jak tedy k tvorbě roadmapy přistoupit? Jaké jsou best practices, o které by se měl produktový manažer, či product owner, opírat? A existují frameworky, či metodiky, které s tím vším mohou pomoci?
Pojďme si spolu na všechny tyto otázky odpovědět. V našem workshopu si vyzkoušíme vybudovat roadmapu, použijeme pár frameworků a metodik, pobavíme se o tom, jak do toho zapadá životní cyklus produktu, a vyměníme si zkušenosti a best practices. Workshop si dává za cíl být co nejvíce praktický a věcný – teorie je sice zajímavá, ale bez toho, aniž by byla použitelná v praxi, je celkem k ničemu.
Pokud si chcete workshop co nejvíce užít, vemte si sebou tablety, notebooky, a nebo alespoň mobilní telefony. Použijeme online whiteboard díky kterému se všichni budou moci do budování té “dokonalé” roadmapy zapojit. A pokud zrovna nebudete mít náladu na interakci, nevadí – můžete si alespoň přijít poslechnout zkušenosti ostatních účastníků.

Adam Krbušek

Adam je Head of Product ve společnosti Infini One. Vede produktový tým a zodpovídá za rozvoj produktového portfolia, které přispívá k digitalizaci českého zdravotnictví. Před nástupem do Infini One pracoval v GoodData, kde v rámci Product-led transformace rozšířil rodinu placených produktů o jejich Freemium a Trialové verze. Adam je silným zastáncem User-centered designu a toho, že produkty mají být navrhovány s ohledem na potřeby uživatelů. Vedle své profesní kariéry se věnuje studiu PhD se zaměřením na Aplikovanou informatiku.